برنامه های مهرانا

 

مهرانا بر آن است تا همگام با آموزش و فرهنگ انتقادپذیر, خود نیز از لطف مخاطبان بهره مند گشته و انتقادات و پیشنهادات آنها را در جهت بهبود, دریافت دارد

  • ساعت 14 تا 23

سلامت روان به معنای آرامش فیزیکی نیست بلکه معنای کلی تری دارد و کیفیت زندگی بر آن  تاثیر میگذارد و شاخص مهمی در سلامت روانی است امروزه حرف از مهارت های زندگی و ارتقا بهداشت روانی است. به نظر شما محیط زندگی آرام چه تاثیری بر سلامت روان افراد میگزارد؟

روان انسان با توجه به شرایط زندگی  که پراز چالش های مختلف است بیشتر در معرض آسیب است و نیازمند پیشگیری ، تدبیر و حتی ترمیم
می باشد.

مرکز تخصصی مشاوره و خدمات روان شناختی خانواده مهرانا با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی  با پشتوانه علمی قوی و مسئولیت  فنی جناب آقای دکترپرویز عسکری دارنده پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی جمهوری اسلامی ایران واقع  در استان خوزستان – اهواز- زیتون کارمندی بین خیابان شهید عباسی و فردوس جنب بانک مسکن طبقه فوقانی پلیس بعلاوه 10  آماده ارائه خدمات  مشاوره و انجام امور روانشنختی است.

جهت هماهنگی و رزرو نوبت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

09166555930      09163357252           06134451859

مشاوره خانواده (ازدواج / طلاق ) رفع مشکلات وتعارضات ارتباطی زوجین

مشاوره بالینی وفردی

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی صحیح کنکور

مشاوره  و راهنمایی شغلی

مشاوره عاطفی جوانان بویژه مشاوره پیش از ازدواج  و شکستهای عشقی و عاطفی

مشاوره در خصوص مشکلات کودکان و نوجوانان 1-سنجش هوش کودکان پیش دبستانی و دبستانی  2-  ارایه خدمات درمانی برای کودکان دچار بیش فعالی ،ناخن جویدن ، شب ادراری ، پرخاشگری ، بحران های بلوغ و نوجوانی ، افکار خودکشی ، دارای زمینه اعتیاد و …….

مشاوره سالمندان

روان درمانی اعتیاد

اختلالات جنسی

کنترل خشم و خودآگاهی

مدیریت استرس

ارتباط موثر

برگزاری کارگاه های تخصصی روان شناسی استانی و کشوری

انجام آزمون های شناختی بویژه هوش و آزمون های شخصیتی 

اختلال روانی (mental disorder) نوعی بیماری با علایم و نشانه های روانی و رفتاری، همراه با آشفتگی در (function) فرد است. علاوه بر اختلالات روانی را میتوان در ابعاد وسیع تری در چهار طبقه تقسیم کرد:

(Psychotic) سایکوتیک: فقدان واقعیت سنجی همراه با توهم و هذیان نظیر schizophrenia

(Neurotic) نروتیک: مبتنی بر اضطراب و تعارض‌های درونی نظیر phobia

(Functional) عملکردی: فقدان عامل مشخص اتیولوژی یا آسیب جسمی نظیر multiple personality

(Organic) ارگانیک: وجـود عـامـل مـشـخـص سـاختمانی (جسمی) به‌عنوان علت نظیر dementia

برای نمونه می‌توان از این اختلالات نام برد:

اختلالات خلقی

که شامل اختلالات دوقطبی و افسردگی است. افسردگی با الگوی فصلی که با حروف اختصار S.A.D مشخص می‌شود هم در این طبقه می‌گنجد.

اختلال اضطرابی

اختلال اضطراب منتشر، panic، O.C.D و P.T.S.D اختلالات عمده اضطرابی هستند.

اختلالات شبه جسمی

با اشتغال ذهنی و ترس از بیماری جسمی مشخص می‌شود. اختلالات تبدیلی، خودبیمارانگاری (hypochondriasis) و اختلال بدشکلی بدن (Body dysmorphic) در این طبقه می‌گنجد.

اختلال جنسی

شامل اختلالات کنشی جنسی (اختلال در عملکرد جنسی) و پارافیلیا که دربرگیرنده افرادی است که علایق جنسی آن‌ها متوجه موضوعات غیرانسانی است و یا فعالیت جنسی تحت شرایط غیرعادی و عجیب صورت می‌گیرد.

اختلالات خوردن

اختلال بارز در خوردن است. بی‌اشتهایی روانی و پراشتهایی روانی دو گروه عمده این اختلال هستند.

اختلالات خواب

مشتمل است بر دیس سومنیا، پاراسومنیا، نارکولپسی و …

اختلالات کنترل تکانه

افرادی که قادر به کنترل تکانه (رفتار) خود نیستند مانند:

اختلال پرخاشگری

جنون دزدی: کلپتومانیا

جنون آتش‌افروزی: پیرومانیا

جنون کندن موهای خود: تریکوتیلومانیا

اختلالات انطباق

واکنش‌های ناسازگارانه و غیر انطباقی (غیرطبیعی) نسبت به استرس‌های شخصی در زندگی

اختلالات شخصیت

شامل اختلالات شخصیت پارنویید، اسکیزویید، اسکیزوتایپی، وسواس جبری، شخصیت نمایشگر، دوری گزین (اجتنابی)، ضداجتماعی، خودشیفته و شخصیت وابسته است. 

ارایه مشاوره خانواده :

موفقیت در یک ازدواج زمانی حاصل می شود که هر کدام از مابه این واقعیت پی ببریم که نیاز های شریکمان حداقل به اهمیت نیاز های خودمان است.

شما ازدواج نمی کنید تا بی مسولیت باشید بلکه ازدواج می کنید چون فکر 
می کنید آنقدر بالغ شده اید که بتوانید همزمان نیاز های خود و یک فرد دیگر را برطرف کنید .

اینکه دیگری مقدم دانسته شود این زندگی خیلی زود به شکست می انجامد.

در دعواهای عاطفی حواستان باشد :

بازی برنده بازنده راه نندازید که به هرقیمت غلبه کنید بر طرفتان!

(فراموش نکنید که اکثرا بازندگان کینه به دل می گیرند)

دنبال “مؤثر” باشید نه “مقصر”؛

(اینطوری از اعتراف به اشتباهتان نخواهید ترسید.

“محترم” باشید

بعد از یک دعوای درست ، یک مساله از زندگیتون باید “حل” شده باشه نه “اضافه”

مشاوره بالینی  و روان درمانی فردی:

باور های مرکزی افراد که ریشه در تجارب اولیه و کودکی آنها دارد اغلب افکاری منفی و مطلق و کلی و هستند که طی سالیان طولانی ذهن افراد را احاطه کرده و قواعد زندگی افراد  را می سازد

و در روان درمانی هدف این است که باورهای مرکزی نادرست و منفی اصلاح شوند و از آنجایی که این باورها اغلب قوی هستند، اصلاح و تغییر آنها و درآمدن از این حصار نیازمند انگیزه و اراده قوی و صبوری است.

واقعیت همیشه آن چیزی نیست که ما فکر می کنیم .بهتراست افکارمان را تنها واقعیت ممکن در نظر نگیریم و به سایر واقعیت های احتمالی توجه کنیم.

مغز ما قادر به “درک” جهان اطراف است نه “شناخت” آن و گاهی می تواند ما را فریب دهد.

مشاوره شغلی و تحصیلی :

( ویژه تمام مقاطع تحصیلی و بزرگسالان )

مشاوره تحصیلی و انگیزشی

بررسی روانشناختی فردی واستعدادسنجی و تشخیص عادات رفتاری نامناسب

ارایه برنامه هفتگی متناسب با ویژگی هر دانش آموز و پیگیری وپشتیبانی     

ارایه خدمات معاینات ادواری سلامت روان

ارایه خدمات معاینات بدو استخدام 

نوروفيدبك يكي از جديدترين متد هاي درمان غير داروئي است، كه امروزه توانسته است به افرادي كه به دنبال درماني پايدارتر و به دور از عوارض زيان بار داروهاي شيميايي هستند و همچنين افراد سالمي كه به دنبال ارتقاء توانايي هاي خود هستند كمك شاياني كند، 

از جمله اختلالاتي كه نوروفيدبك در كاهش و يا بهبود كامل علائم آنها موثر است ميتوان به موارد زير اشاره كرد: اضطراب ، استرس ،  افسردگی ، بیش فعالی (ADHD) ، نقص توجه و تمرکز ، میگرن ، اختلالات خواب ، استرس بعد از حادثه (PTSD) ، وسواس ، اعتیاد و سومصرف مواد ، ارتقا عملکرد تحصیلی ، ضعف 
حافظه ، مشکل در بازیابی اطلاعات ، سردرد مزمن
منطق این روش درمانی برپایه شرطی سازی فعال استوار است. ما در حالت عادی قادر به کنترل و تغییر امواج مغزی خود نیستیم ؛ زیرا  نسبت به این امواج آگاهی نداریم درصورتی که وجود و یا تولید  دسته ایی از امواج به وسیله مغز سبب بروز نشانه هایی میشود که ما در  مجموع آن ها را به عنوان اختلالی خاص تعریف میکنیم
در درمان به روش نوروفیدبک تمرکز بر روی اصلاح  این امواج مغزی به وسیله ارائه بازخورد ها یا فیدبک هایی به  مغز در کمتر از هزارم ثانیه میباشد همچنان که این تمرین ادامه می یابد مغز یاد می گیرد که چگونه به تولید بیشتر امواجی بپردازد که منجر به عملکرد بهتر می شود.اینکه چه امواجی در مغز افزایش و چه امواجی کاهش یابند کاملا بستگی به مشکل هرفرد دارد ودرمانگر آنرا در طول جلسه تنظیم می نماید
لازم به ذکر است که در درمان به روش نوروفیدبک هیچگونه امواجی به فرد وارد نمیشود و صرفا امواج مغزی فرد به وسیله الکترود هایی که بر روی نواحی مختلف سر  متصل میشوند 
دریافت و بر روی صفحه رایانه نشان داده میشوند وارائه فیدبک ها به وسیله محرک های دیداری و یا شنیداری انجام میشود 
درمان نوروفیدبک را مي توان هم به تنهايي و هم در كنار ساير درمان ها مانند مشاوره و دارو درماني به كار برد،تركيب نوروفيدبك در كنار ساير درمان ها باعث كاهش دوره درمان،كاهش عوارض جانبي دارو،افزايش رضايت و بهبود سريع تر مي گردد
در طي جلسات نوروفيدبك براي برخي از بيماران ريلكس عضلاني و تن آرامي انجام مي گردد تا با كاهش فشارهاي جسمي و روحي، بهبودی سريعتر حاصل گردد

تکنیک‌های مطالعه صحیح

دانش‌آموز با فرض بر صحیح بودن روش مطالعه با تمام توان درس می‌خواند؛ اما در امتحانات نتیجه خوبی کسب نمی‌کند، در مشاوره تحصیلی راه و روش مطالعه و تست زنی صحیح را یادخواهید گرفت . 
انتخاب رشته کنکور
اگر شما هم می‌خواهید جز افرادی باشید که شغلتان مربوط به رشته تحصیلی‌تان باشد و به بهترین جایگاه با توجه به رتبه‌ کنکورتان برسید، با یک مشاوره صحیح، بدون خطا و با توجه به تمام جوانب  انتخاب رشته نمایید. 
تکنیک‌های کسب تمرکز
مهارت کسب تمرکز برای افراد مختلف بر اساس نوع و ریشه‌های حواس پرتی ایشان متفاوت است، برایتان راه‌های مختلفی داریم که بی‌شک می‌توانید به این مهارت برسید و تاثیر آن را در مطالعه و تحصیل خود ببینید.
مشاوره روابط بین فردی
بسیار می‌بینیم که روابط اجتماعی و دوستی تاثیر بسزایی در تحصیل دانش‌آموز دارد، با توجه به این مهم مشاور ه تحصیلی  شما را در جهت بهبود و مدیریت روابطتان به بهترین شکل راهنمایی می‌کند.
ترک عادات نادرست
افزایش استفاده اعتیادگونه از ابزارهای مختلف ارتباطی و تفریحی نوین مانند موبایل و تاثیر مستقیم آن در روند تحصیل، بسیار خطرناک است که بهتر است با گرفتن جلسات مشاوره به همین منظور هرچه زودتر به زندگی سالم تحصیلی  بازگردید . 
ارتقا معدل
اگر معدل خوبی کسب نکرده اید، افت تحصیلی داشته‌اید و یا ترس از کم شدن نمرات در امتحانات نهایی دارید، نگران نباشید… با کمک مشاور تحصیلی مرکز به این نگرانی‌ها پایان دهید.
قبولی در رشته و دانشگاه
با مشاوره های راهبردی موفق  مشاوره  تحصیلی  ما در رشته و دانشگاه دلخواهتان تحصیل کنید، ما راه صحیح قبولی در دانشگاه های معتبر ایران را به شما نشان خواهیم داد.
مشاوره هدایت شغلی
با استانداردهای روانشناسی نوین، مبتنی بر تست‌های حرفه‌ای شخصیت و مصاحبه تخصصی بهترین راهنمایی برای انتخاب رشته تحصیلی و شغل آینده‌تان را انجام خواهیم داد.
مشاوره روانشناختی
اگر مسئله خاصی در زندگیتان هست که مانع پیشرفت در هر حوزه، بویژه فرآیند تحصیل شما هست و یا آن را کند کرده با مشاوره های روانشناختی مسیر خود را بیابید و بر مشکلاتتان غلبه کنید.
برنامه‌ریزی تحصیلی – برنامه ریزی کنکوری
 مشاوره کنکوری ما  با تمام شرایط ویژه حاکم بر تحصیل، زندگی و توان مطالعاتیتان برای شما با دقت برنامه‌ریزی می‌کنند و با گزارش‌گیری حرفه‌ای تا رسیدن به هدف شما را راهنمایی می‌کنند